- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Khāk-e Surkh
Current Weather Kōh-e Khāk-e Surkh
Current weather for the city of Kōh-e Khāk-e Surkh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 76 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 23°C |
