- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Khāk-e Shādī
Current Weather Kōh-e Khāk-e Shādī
Current weather for the city of Kōh-e Khāk-e Shādī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
1°C
feels like -3°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 49 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -19°C |
| Average: | 3°C |
