- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Kashāl
Current Weather Kōh-e Kashāl
Current weather for the city of Kōh-e Kashāl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
0°C
feels like -2°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 64 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 3°C |
| MIN: | -22°C |
| Average: | -7°C |
