- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Kārkanḏōy
Current Weather Kōh-e Kārkanḏōy
Current weather for the city of Kōh-e Kārkanḏōy. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 10°C |
