- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Kand-e Şāliḩ
Current Weather Kōh-e Kand-e Şāliḩ
Current weather for the city of Kōh-e Kand-e Şāliḩ. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 24°C |
