- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Kālī
Current Weather Kōh-e Kālī
Current weather for the city of Kōh-e Kālī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 8 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 14°C |
