- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Kalāgh Khānah
Current Weather Kōh-e Kalāgh Khānah
Current weather for the city of Kōh-e Kalāgh Khānah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 20°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 16°C |
