- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Kaftarak
Current Weather Kōh-e Kaftarak
Current weather for the city of Kōh-e Kaftarak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 7°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 9°C |
