- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Kaftar Khān
Current Weather Kōh-e Kaftar Khān
Current weather for the city of Kōh-e Kaftar Khān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -3°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -18°C |
| Average: | -1°C |
