- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Jōshah
Current Weather Kōh-e Jōshah
Current weather for the city of Kōh-e Jōshah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 55 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
