- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Jilandar
Current Weather Kōh-e Jilandar
Current weather for the city of Kōh-e Jilandar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 2°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 12°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | 0°C |
