- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Kōh-e Ḩowẕ-e Kabūd
Current Weather Kōh-e Ḩowẕ-e Kabūd
Current weather for the city of Kōh-e Ḩowẕ-e Kabūd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 10°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | -14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 4°C |
