- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Hazār Buz
Current Weather Kōh-e Hazār Buz
Current weather for the city of Kōh-e Hazār Buz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 17°C |
