- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Ḩājīgay
Current Weather Kōh-e Ḩājīgay
Current weather for the city of Kōh-e Ḩājīgay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 45 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 15°C |
