- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Parwan
- Kōh-e Girdak
Current Weather Kōh-e Girdak
Current weather for the city of Kōh-e Girdak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
