- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e Gilak Zard
Current Weather Kōh-e Gilak Zard
Current weather for the city of Kōh-e Gilak Zard. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 9°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 18°C |
