- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Faryab
- Kōh-e Ghūlbīān
Current Weather Kōh-e Ghūlbīān
Current weather for the city of Kōh-e Ghūlbīān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 75 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 10°C |
