- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Ghujūrak
Current Weather Kōh-e Ghujūrak
Current weather for the city of Kōh-e Ghujūrak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 69 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | 7°C |
