- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Kōh-e Ghabāb
Current Weather Kōh-e Ghabāb
Current weather for the city of Kōh-e Ghabāb. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 14°C |
