- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nuristan
- Kōh-e Gatowarū
Current Weather Kōh-e Gatowarū
Current weather for the city of Kōh-e Gatowarū. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 43 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 9°C |
