- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Panjshir
- Kōh-e Ēlshafī
Current Weather Kōh-e Ēlshafī
Current weather for the city of Kōh-e Ēlshafī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-11°C
feels like -14°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 92 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 1°C |
| MIN: | -25°C |
| Average: | -11°C |
