- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Duzdān
Current Weather Kōh-e Duzdān
Current weather for the city of Kōh-e Duzdān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 20°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
