- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Dumb-e Nowrōz
Current Weather Kōh-e Dumb-e Nowrōz
Current weather for the city of Kōh-e Dumb-e Nowrōz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-5°C
feels like -9°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 7°C |
| MIN: | -22°C |
| Average: | -6°C |
