- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Takhar
- Kōh-e Dayshanah
Current Weather Kōh-e Dayshanah
Current weather for the city of Kōh-e Dayshanah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-5°C
feels like -6°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 1°C |
| MIN: | -26°C |
| Average: | -11°C |
