- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Dayak
Current Weather Kōh-e Dayak
Current weather for the city of Kōh-e Dayak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 23°C |
