- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Darah-ye Kandah
Current Weather Kōh-e Darah-ye Kandah
Current weather for the city of Kōh-e Darah-ye Kandah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 11°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
