- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Chihil Abdālān
Current Weather Kōh-e Chihil Abdālān
Current weather for the city of Kōh-e Chihil Abdālān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-6°C
feels like -8°C
| wind | 30 mph |
|---|---|
| wind gusts | 37 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 63 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 11°C |
| MIN: | -25°C |
| Average: | -7°C |
