- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Kōh-e Charkanak
Current Weather Kōh-e Charkanak
Current weather for the city of Kōh-e Charkanak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 6°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 6°C |
