- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kabul
- Kōh-e Chahārdar
Current Weather Kōh-e Chahārdar
Current weather for the city of Kōh-e Chahārdar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 3°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 16 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -17°C |
| Average: | 3°C |
