- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Chahār Sang
Current Weather Kōh-e Chahār Sang
Current weather for the city of Kōh-e Chahār Sang. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 5°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 64 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 5°C |
