- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Kōh-e Buzūlān
Current Weather Kōh-e Buzūlān
Current weather for the city of Kōh-e Buzūlān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 8°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 3°C |
