- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Panjshir
- Kōh-e Butah Pur
Current Weather Kōh-e Butah Pur
Current weather for the city of Kōh-e Butah Pur. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 0°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 3°C |
