- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Panjshir
- Kōh-e Butah Pur
Current Weather Kōh-e Butah Pur
Current weather for the city of Kōh-e Butah Pur. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 2°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | 2°C |
