- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Sar-e Pol
- Kōh-e Birinjow
Current Weather Kōh-e Birinjow
Current weather for the city of Kōh-e Birinjow. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-4°C
feels like -5°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 9°C |
| MIN: | -21°C |
| Average: | -4°C |
