- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Kōh-e Bārīkī
Current Weather Kōh-e Bārīkī
Current weather for the city of Kōh-e Bārīkī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 4°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 89 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -11°C |
| Average: | 4°C |
