- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Bārak
Current Weather Kōh-e Bārak
Current weather for the city of Kōh-e Bārak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 6°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -18°C |
| Average: | -1°C |
