- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e Baldāq
Current Weather Kōh-e Baldāq
Current weather for the city of Kōh-e Baldāq. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 18 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 17°C |
