- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Kōh-e Bālā Bar
Current Weather Kōh-e Bālā Bar
Current weather for the city of Kōh-e Bālā Bar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 32 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 7°C |
