- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nuristan
- Kōh-e Badashāl
Current Weather Kōh-e Badashāl
Current weather for the city of Kōh-e Badashāl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-7°C
feels like -10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 100 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 2°C |
| MIN: | -24°C |
| Average: | -11°C |
