- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Panjshir
- Kōh-e Bābūs
Current Weather Kōh-e Bābūs
Current weather for the city of Kōh-e Bābūs. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-10°C
feels like -15°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | -13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | -2°C |
| MIN: | -27°C |
| Average: | -13°C |
