- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Bābā ‘Abdul Jān
Current Weather Kōh-e Bābā ‘Abdul Jān
Current weather for the city of Kōh-e Bābā ‘Abdul Jān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 21°C |
