- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Panjshir
- Kōh-e Āwpōsh
Current Weather Kōh-e Āwpōsh
Current weather for the city of Kōh-e Āwpōsh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-4°C
feels like -8°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 64 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 3°C |
| MIN: | -22°C |
| Average: | -9°C |
