- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Farah
- Kōh-e ‘Arab Pushtah
Current Weather Kōh-e ‘Arab Pushtah
Current weather for the city of Kōh-e ‘Arab Pushtah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 30°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 24°C |
