- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Faryab
- Kōh-e Āq Chashmah
Current Weather Kōh-e Āq Chashmah
Current weather for the city of Kōh-e Āq Chashmah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 14°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 79 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 9°C |
