- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Sar-e Pol
- Kōh-e Ambōrdak
Current Weather Kōh-e Ambōrdak
Current weather for the city of Kōh-e Ambōrdak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 3°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 83 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -18°C |
| Average: | -4°C |
