- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Kōh-e Allāh Kōlik
Current Weather Kōh-e Allāh Kōlik
Current weather for the city of Kōh-e Allāh Kōlik. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 8°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 63 % |
| cloud cover | 53 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 2°C |
