- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Kōh-e Alinjī
Current Weather Kōh-e Alinjī
Current weather for the city of Kōh-e Alinjī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 7°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 44 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -15°C |
| Average: | 3°C |
