- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Baghlan
- Kōh-e ‘Alī Shāh
Current Weather Kōh-e ‘Alī Shāh
Current weather for the city of Kōh-e ‘Alī Shāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 17°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 9°C |
