- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kabul
- Kōh-e Ādamak
Current Weather Kōh-e Ādamak
Current weather for the city of Kōh-e Ādamak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 6°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 16 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 13°C |
