- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Parwan
- Kōh-e Āb-e Rēg
Current Weather Kōh-e Āb-e Rēg
Current weather for the city of Kōh-e Āb-e Rēg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 7°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 36 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
